Jiří Holáň

		    

Aktivity v Lužánkách

 • zakladatel a vedoucí Kung Fu školy v Brně
 • vedoucí kroužků Kung Fu pro malé děti, mládež i dospělé
 • soustředění, závody, víkendové i pobytové akce
 • semináře, přednášky a workshopy pro veřejnost, tematická setkání v čajovnách, promítání
 • trenér II. třídy
 • pořadatel a organizátor Juniorské ligy.

Kontakt: holan@luzanky.cz, tel. 605 521 525

Já a Lužánky

Kung Fu znamená v překladu čas a práce, tedy dovednost, která je časem vybroušena až k dokonalosti. Jirkova škola toto tradiční jihočínské sebeobranné a zdravotní bojové umění vyučuje a má za sebou několik nemalých úspěchů jak u nás, tak v zahraničí. Když Jirka hledal někoho, kdo by školu mohl zaštítit a zároveň posunout někam dál, jeho volba padla na SVČ Lužánky. S Lužánkami spolupracuje již několik let.

Metodický přístup

V Jirkově škole se vyučuje styl Hungovy pěsti (Hung Gar Kuen), který vychází ze shaolinských klášterů a v jižní Číně se dříve po generace dědil z otce na syna. Jirka se snaží tento tradiční jihočínský styl předávat dál svým studentům tak, jak mu jej předává jeho osobní učitel Lam Chun Sing z Hong Kongu.

V Kung Fu jsou stěžejní především tři pilíře – kondice, technika a taktika. Je důležité, aby se člověk ve všech třech pilířích neustále zdokonaloval. Ve starověké Číně sloužilo Kung Fu k ochraně majetku a života, proto se Jirka snaží předávat co nejvíce praktických dovedností tak, aby se v případě napadení uměli jeho žáci ubránit.

Proč ke mně?

Největšími benefity Kung Fu jsou sebeobrana a zdraví. Člověk také díky Kung Fu zjistí, jak se chovat v krizových situacích a jak jeho tělo reaguje na stres, získá sebevědomí, odhodlání, trpělivost, naučí se spoléhat sám na sebe. A zároveň se seznámí se skvělou partou lidí.

A NĚCO NAVÍC…

Jirka jezdí do Číny pravidelně, především za svým učitelem do Hong Kongu. Věnuje se i studiu čínštiny, čínské filozofie a medicíny. Také zbožňuje čínskou kuchyni.

Momentálně má za sebou Jirkova škola velký úspěch – Simona Pressová z jejich oddílu zvítězila na Mistrovství světa v bojových sportech a odvezla si z něj dvě zlaté medaile.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 • vystoupení v TV (beseda, rozhovor, …)
 • rozhovor v rádiích
 • rozhovor pro tisk, vlastní autorské články, poradenský sloupek

 

« zpět na “naši odborníci”