Eva Skalická

		    

eva_skalicka-portret“Jóga je úžasná v celkovém působení na člověka – působí na naše tělo, duši i ducha.”

Aktivity v Lužánkách

 • vedu kurzy jógy pro dospělé
 • organizačně zajišťuji cca 30 kurzů jógy
 • organizuji Letní tábor s pohybem pro zdraví, kromě jógy je zaměřen i na břišní tance a čchikung a speciální koncentračně meditační techniky
 • organizuji sobotní semináře o józe
 • organizuji výjezdní pobyty, tematicky zaměřené na jógu a tajči, jógu a ájurvédu, masáže, spojení jógy a křesťanství a další

Kontakt: skalicka@luzanky.cz, tel. 549 524 121, 737 939 905

Já a Lužánky

V SVČ Lužánky (dříve DDM a také DPM) pracuji od listopadu 1981. A protože mé zaměření mi nabízí víru v osudovost , tak věřím, že mi toto krásné místo osud opravdu nadělil. Bylo mi 13 let a 1.máj a naše škola a moje třída byla vybrána k účasti na prvomájovém průvodu v prvních řadách, což znamenalo sraz a výchozí místo – před DPM v lužáneckém parku. Vzpomínám, že jsem nemohla odtrhnout oči od překrásné – až zámecké – budovy zasazené do kouzelného jarního rozkvetlého a voňavého parku. A po letech jsem tam vešla znova a vůbec jsem nepochybovala o tom, že tam patřím. Důležití jsou pochopitelně lidé a vztahy a ty byly a jsou pro mě stále velmi lidské, krásné, přátelské, spolupracující a inspirující.

Metodický přístup

V roce 1990 jsem v Lužánkách založila zcela nové oddělení a etiky jógy.
Názvem oddělení chci vyjádřit význam působení jógy na tělo, duši i ducha. Bez morálních norem a principů se stává jóga pouhým tělocvikem. A já se chci těšit z komplexního působení jógy a v této podobě ji předávat i ostatním. Jógové etické principy jsou nadčasové – neubližovat, nelhat, nekrást, nebýt náruživý, neulpívat a nehromadit, upřednostňovat čistotu života ve všech směrech, být spokojený, umět se ukáznit a přijmout a respektovat určitý řád, poznávat sebe sama, své možnosti, hranice a také mít víru v sílu, která nás převyšuje. Metodiku mám ráda i v oblasti jógy. Mám ráda řád a návaznosti, cestu, po které spolu s lidmi mohu kráčet k cíli. A v józe je cílem sama cesta.
Zaměřuji se na různé jógové školy, ale především čerpám z Gítánandovy školy jógy a systému Jóga v denní životě. Se školou Gítanandovou mě seznámila vynikající učitelka jógy a má kamarádka Ing.Míla-Savitrí- Mrnuštíková (vede v Lužánkách 4 kurzy).
Významnými inspirátory na mé jógové cestě mi jsou Ing.Vladimír Zeman s manželkou Janou Liberdovou, MUDr. Jan Černý, Ing.Václav Hošek s manželkou Marií a další.

Proč ke mně?

Lužánky mají ty nejlepší učitele a cvičitele jógy. Jsou odborníky, umí jednat s lidmi a hlavně to, co děláme a nabízíme, také žijeme a milujeme. To, že se k nám stále lidé vracejí – tedy kurzy jsou docela plné a obsazené – hovoří za vše.
Máme volná místa, ale není jich mnoho. Máme kurz i pro děti a pro seniory dokonce několik kurzů – stačí si jen vybrat. Všechny cvičitelky jsou zkušené a na odborné výši.
Pracujeme i s nemocnými – stomie , roztroušená skleróza , rakovina, artróza, psychická onemocnění. Jedním z kurzů je i Taiči, který vede opravdový taičista Karel Šmíd. Pořádáme spolu sobotní cvičení pro taičisty a také výjezdní akce.

A NĚCO NAVÍC…

Baví mě redakční práce – spolu s ostatními lektory a učiteli-cvičiteli jógy píši a vydávám publikace zejména o józe. Titulů je již celá řádka… Jama a nijama, Pránájáma, Ásaná, Pratjahára, Pozdravy slunci, Životospráva, Jóga a oči, Jóga pro děti, Psychomotorika, Jóga pro těhotné , Balzám pro další a další. V našem nahrávacím studiu jsem natočila několik MC a CD, tím posledním je téma Orgánová sestava. Mám ráda práci s lidmi, kteří se kolem jógy “točí” a za své působení v Lužánkách jsem již spolu s mými vynikajícími lektory a spolupracovníku proškolila více jak 400 nových cvičitelů – učitelů jógy III.třídy. V rámci spolupráce s Unií jógy ČASP působím také jako lektorka při školení cvičitelů – učitelů jógy II. a I. třídy a standardní kvalifikace. Má oblíbená témata jsou jógová etika, jógová anatomie, a pak pedagogika a psychologie v práci učitele – cvičitele jógy.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 • vystoupení v TV (beseda, rozhovor…)
 • rozhovor v rádiích
 • rozhovor pro tisk, vlastní autorské články, poradenský sloupek

 

« zpět na “naši odborníci”