Emča Machálková

		    

Aktivity v Lužánkách

 • Vedoucí divadelních kroužků
 • Členka a jedna z vedoucích divadelního souboru Pirko
 • Tvorba výukových programů pro školy
 • Pobytové akce, příměstské tábory, letní tábory
 • Garant recitační a divadelní přehlídky Dětská scéna

Kontakt: emca.labyrint@luzanky.cz, tel. 608 381 555

Já a Lužánky

Lužánky jsou pro Emilii již od dětství spojeny s divadelním souborem Pirko, jedním z nejstarších lužáneckých kroužků. Jako malá sedmiletá holčička začala Pirko navštěvovat a již tehdy divadlu propadla. Tenkrát by ji však ani ve snu nenapadlo, že se do Pirka vrátí a bude jednou z jeho vedoucích.

Metodický přístup

Dětská láska k divadlu v Emilii přetrvala až do mládí, a proto se rozhodla nastoupit na konzervatoř na obor herectví. Studium na konzervatoři však nedokončila, poté přišly děti a na studium už nezbyl čas. Až ve středním věku se Emilie rozhodla si vzdělání doplnit a souběžně vystudovala střední školu a bakalářské studium v ateliéru Divadlo a výchova na divadelní fakultě JAMU. V roce 2015 dokončila magisterské studium tamtéž.

Emilie začala v oddělení Labyrint původně jako školnice na mateřské dovolené, ale netrvalo dlouho a začala se znovu věnovat divadlu – dnes je jednou z vedoucích divadelního souboru Pirko, vede další divadelní kroužky a je garantem divadelní přehlídky Dětská scéna v Jihomoravském kraji.

V průběhu školního roku se Emilie vždy snaží s dětmi nacvičit nějakou divadelní nebo autorskou hru tak, aby ji mohli společně předvést rodičům nebo na každoročním divadelním festivalu Mezi panely.

Proč ke mně?

Oddělení Labyrint je specializované na divadlo, lektoři v něm jsou opravdovými odborníky na dramatickou výchovu. Divadlo děti naučí lépe mluvit, dýchat, kultivovaně se pohybovat. Z introvertů se stanou extroverti, komunikace a vystupování před publikem přestane dětem dělat problém. Divadlo však není jen o hercích, ale například i o osvětlovačích, kostymérech, režisérech… své si v divadle najde opravdu každý.

Machálková Emča

A NĚCO NAVÍC…

Emilie se snaží divadlo přiblížit všem dětem, a to i těm, které to nemají v životě úplně jednoduché, nebo které by se k divadlu jen tak lehce nedostaly. Za svou smysluplnou činnost byla proto občanským sdružením Ratolest vyhlášena dobrovolníkem roku 2005, a to především za práci s dětmi v Muzeu romské kultury, kde vedla dramatický kroužek.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 • vystoupení v TV (beseda, rozhovor)
 • rozhovor v rádiích
 • rozhovor pro tisk, vlastní autorské články, poradenský sloupek

« zpět na “naši odborníci”