Barbora Špatná

		        

Aktivity v Lužánkách

  • Kroužky – divadelní a výtvarné kroužky
  • Akce – OPENLABFEST, víkendové dílny
  • Tábory – divadelní tábor na Kozí horce, soustředění Pirko
  • Soutěže – Špil-berg/dětská scéna – recitační a divadelní přehlídka

Kontakt: barboraspatna@luzanky.cz, tel. 547 354 383

Já a Lužánky

V Lužánkách jsem začala nejprve pracovat jako externista na pracovišti Labyrint také díky mojí mámě, která zde již pracovala. Šlo to docela postupně, nejprve oddíl Pirko, pak následovala klubová činnost (výtvarní dílny a vedení klubu). Na Lužánkach mám ráda jeho rodinné prostředí a flexibilitu, kterou mi Lužánky určitě nabízejí. Vztah mám zejména k DDS Pirko.

Metodický přístup

Vystudovala jsem bakalářské studium na JAMU, obor Dramatická výchova. Mám také jednoleté zkušenosti z práce ve školní družině.

Hraji v HaDivadle v inscenacích Vyhnání Gerty Schnirch a absolvovala jsem kurzy pod vedením Karla Vostárka se zaměřením na práci a tvorbu loutek.

Proč ke mně?

Přece proto, že je to fajn – divadlo je fajn. Práce se mnou je zábavná, ale i náročná, ale to se musí. Snažím se o každoroční výstup s konkrétním kroužkem. Když to vyjde (když dokončíme inscenace), tak se snažíme přihlásit na divadelní přehlídku. U mladších dětí se zaměřuji spíše na mluvení a práci s dechem a spolupráci ve skupině, aby dokázaly reagovat jeden na druhého (možnost od 7–8 let), se staršími pracujeme s rekvizitami, děláme improvizaci, také různé herecké etudy, práce s prostory, pochopení a uchopení textu.

Ve výtvarných dílnách máme 2–3 hodinovku každý týden. Kroužek není věkově omezen, přijít tvořit mohou jednak děti, ale i dospělí. Učím je různým výtvarným technikám (barva na textil, linoryt, výroba žonglovacích míčku, šála pletená na prstech, malování na sklo,…).

Barbora Špatná

A NĚCO NAVÍC…

V blízké budoucnosti bych chtěla v Labyrintu rozjet večery prknových her. Promítání vlastních filmů a fotek.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

  • rozhovor pro tisk

« zpět na “naši odborníci”