Lužánecká burza dětského zboží

hlavaZveme vás v sobotu 25. března na naše pracoviště Lidická, kde proběhne od 9.00 do 12.00 hodin Burza dětského oblečení. Nakupte, prodejte, vyměňte, nebo darujte dětské zboží, které může jiným posloužit a udělat radost. Oblečení, boty, sportovní potřeby (jarní a letní dětské oblečení, obuv, sportovní potřeby,
hračky…), stavebnice, knížky, karnevalové masky, autíčka, panenky, kočárky, autosedačky… podrobnosti k akci

Share Button

Přijďte si zatančit na swingový ples

swing2Zveme vás na Swingový ples v Lužánkách – 25. března na pracovišti Lidická. Nejkouzelnější melodie k tanci z doby, kdy světu vládl swing, bude hrát známý moravský big band JAZZ ARCHIV BRNO. Móda tanečníků ve stylu 20. a 30. let vítána. Rezervace a předprodej vstupenek: Ondřej Musil, 721 586 667, ondra@luzanky.cz, 9–13 a 14–16 hodin.

Share Button

Jaro na Lesné

Pojďte s námi projít „zlatou bránou“ a odemknout jaro. Zveme vás 2. dubna na pracoviště Lesná od 10.00 do 16.00 hodin na výtvarné a pohybové dílny pro jednotlivce i celé rodiny. Můžete si uplést vlastní pomlázku, vyrobit bezovou píšťalku či jarní dekoraci, vyzkoušet staročeské hry s kuličkami, potěšit se s kuřátky, králíčky či ovečkami, odvážní mohou skočit do jara z výšky nebo podle tradice přivítat jaro spálením Mařeny. Vstupenky jsou v předprodeji na recepci pracoviště Lesná. podrobnosti k akci
Share Button

Jarní povzbuzení

Připravili jsme pro vás 8. dubna od 10 do 18 hodin na pracovišti Lidická relaxační den ve znamení jara. Zájemci od 14 let se mohou těšit na širokou nabídku jógových aktivit a cvičení i rukodělných a gastronomických dílen.

Čeká na vás vegetariánská kuchyně, veselé barevné jarní košíky, jarní očistné diety, tradiční velikonoční pečivo, velikonoční květinové dekorace a věnce, přírodní kosmetika, malování na hedvábí, ranní probuzení s pránájámou, jóga smíchu, kruhové tance, omlazující cvičení čínských císařů – chuej čchun kung, gongová lázeň, přednáška Proč onemocníme a ukázková hodina klasické jógy. Jednotlivé workshopy jsou placené a je třeba se na ně předem přihlásit.

Po celý den bude v provozu naše kavárna L Caffe, kde si můžete zakoupit teplé a studené nápoje, lehké jarní saláty a další občerstvení.

Share Button

Velikonoční domeček na Lidické

Zveme vás na Zelený čtvrtek 13. dubna na pracoviště Lidická, kde na vás čeká 15 velikonočních dílen, živá kuřátka, králíci a ve výběhu na zahradě kozičky, hrátky se zvířátky, včelí zastavení, bosonohá stezka. Ve 12.30 hodin můžete s námi vynést a spálit Morenu a přivítat jaro. V dílnách si můžete si vyzkoušet potisknout batůžek, vyrobit velikočnoní čelenku, jarní kabelku, věneček z vrbového proutí, omotávaná vajíčka, bambulkového zajíčka, potisknutá vejce, větrník nebo ťukací dřívka, nasadit si jarní bylinky nebo řeřichu do vajíčka a ozdobit upečené muffiny.

Pozor – kapacita akce je omezena, vstupenky možno zakoupit v předprodeji na recepci pracoviště Lidická a na Latě od 27.3. Vstupenku možno koupit na celý den, dopoledne nebo odpoledne. podrobnější informace

Share Button

Cestovatelské besedy na Legatu

Zveme vás na cestovatelské besedy z různých koutů světa na pracoviště Legato, Stamicova 7, Brno-Kohoutovice.

23. března  •  Srí Lanka
30. března  •  Tanzánií na vozíku i traktorem

Share Button

Školní projekce festivalu Jeden svět opět v Lužánkách

Již 18. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 27.3. – 4.4. 2017 i letos nabízí dopolední projekce pro základní a střední školy. Pedagogové se svými žáky a studenty je mohou navštívit nejen na našich pracovištích Lidická, Labyrint a Legato, ale i na dalších čtyřech projekčních místech v Brně. Přihlašování na projekce již začalo! webové stránky, facebook

Share Button

V zimě už myslíme na léto

leto3

Od ledna najdete na našem webu nabídku na letní prázdniny 2017. Máme pro vás připraveno 44 pobytových a 198 příměstských táborů, na které se můžete elektronicky přihlásit. Kromě táborů pořádají Lužánky také rukodělné a výtvarné kurzy pro dospělé a další aktivity jako je nabídka Lanového centra Proud, letní jógová cvičení a miniškolka Maceška o prázdninách. Více najdete v další nabídce na léto a kurzech, dílnách a pobytových akcích pro dospělé.

Share Button