Týden výukových programů

týden VP Tento týden 27.2.–3.3. 2017 probíhá na sedmi pracovištích Lužánek Týden výukových programů na téma Brno – město, kde žijeme. Akce je určena pro mateřské, základní i střední školy. Žáci se na něm setkají s různými pohledy na život v Brně a v jeho okolí. Web akce: brno-mestokdezijeme.luzanky.cz.

Share Button

Cestovatelské besedy na Legatu

Zveme vás na cestovatelské besedy z různých koutů světa na pracoviště Legato, Stamicova 7, Brno-Kohoutovice.

2. března  •  Kamčatka
9. března  •  Pákistánem až do Číny
23. března  •  Srí Lanka
30. března  •  Tanzánií na vozíku i traktorem

Share Button

LeGrando zve na pohybově cirkusovou humoresku

Zveme vás 3. března 2017, 19.00–20.00 hodin na pracoviště Legato, Stamicova 7 na představení Plovárna, které je volně inspirované novelou Rozmarné léto od Vladislava Vančury v podání souboru (Bra)tři v tricku. Poetiku tohoto autora převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Záhady. Humor. Srdcervoucí podívaná. Nechte na sebe dýchnouti atmosféru časů minulých. www.bratrivtricku.cz, podrobnosti k akci, leták

Share Button

Školní projekce festivalu Jeden svět opět v Lužánkách

Již 18. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 27.3. – 4.4. 2017 i letos nabízí dopolední projekce pro základní a střední školy. Pedagogové se svými žáky a studenty je mohou navštívit nejen na našich pracovištích Lidická, Labyrint a Legato, ale i na dalších čtyřech projekčních místech v Brně. Přihlašování na projekce již začalo! webové stránky, facebook

Share Button

Jarní prázdniny v Lužánkách

zima v L)

Jarní prázdniny se blíží a vy hledáte příměstský tábor pro vaše dítě? Nabízíme vám 12 příměstských táborů nejrůznějšího zaměření. Většina z nich je pro školní děti, ale příměstské tábory Jarní prázdniny (nejen) na počítačíchJarní natáčení jsou určeny účastníkům do 18 let. Kromě příměstských táborů nabízíme i tři pobytové akce. A to Zimu na Kačence a Zalátanou zimu pro rodiče s dětmi a Hvězdnou bránu u Buchlovic. Dále bychom chtěli upozornit i na volná místa v Jarním komiksovém ateliéru na Lidické. Doufáme, že si z naší nabídky vyberete.
Přečtěte si článek v našem internetovém časopise Lužánky Live.

Share Button

V zimě už myslíme na léto

leto3

Od ledna najdete na našem webu nabídku na letní prázdniny 2017. Máme pro vás připraveno 43 pobytových a 194 příměstských táborů, na které se můžete elektronicky přihlásit. Kromě táborů pořádají Lužánky také rukodělné a výtvarné kurzy pro dospělé a další aktivity jako je nabídka Lanového centra Proud, letní jógová cvičení a miniškolka Maceška o prázdninách. Více najdete v další nabídce na léto a kurzech, dílnách a pobytových akcích pro dospělé.

Share Button