65. SEZÓNA LUŽÁNEK

Lužánky nabízejí volnočasové aktivity již od května 1949 a jsou tak nejstarším a zároveň i největším zařízením pro volný čas v celé České republice. Můžete se podívat na sestřih historického videa z dostavby budovy v lužáneckém parku a také na video zachycující Lužánky v proměnách času.


OSLAVILI JSME 65. SEZÓNU  •  6.9.2013 – 8.10.2014


Zahradní slavnost

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Naši šedesátou pátou sezónu jsme zahájili 6. září 2013 Zahradní slavností pro pracovníky Lužánek. Za krásného slunného počasí se sešlo v lužáneckém parku přes sedmdesát zaměstnanců a příznivců Lužánek. Nechyběly swingové melodie, narozeninový dort, proslov pana ředitele, dobové oblečení ani slavnostní přípitek.
video ze Zahradní slavnosti


ŽIJU S LUŽÁNKAMI

Běhám, jedu, chodím, plavu, bruslím, lyžuju,… s Lužánkami 65. Této akce se mohl zúčastnit kdokoliv – jednotlivci, rodiny, skupiny či osoby s handicapem.
Akce proběhla v termínu: 1.11.2013 – 15.6.2014

Akce se zúčastnilo 165 lidí, z nichž většina svůj závazek splnila i několikanásobně. Kilometry byly sbírány nejen v České Republice, ale také v Rakousku, Holandsku, Velké Británii, Itálii, USA, Filipínách a Austrálii.
video ze zahájení Žiju s Lužánkami

DÁLKOVÝ LET BALONEM NA 65 KM

22. března byla překonána vzdálenost šedesáti pěti kilometrů velice netradičním způsobem. Ředitel SVČ Lužánek Milan Appel se úspěšně pokusil zdolat tuto vzdálenost v horkovzdušném balónu vzduchoplavební společnosti Viktoria. Na video ukázku z celé akce se můžete podívat zde.

Téměř měsíc se čekalo, na správné klimatické podmínky. Let trval celkem čtyři hodiny a do poslední chvíle nebylo jasné, jestli vzdálenost 65 km posádka překoná, ani zkušený pilot tak daleko nikdy neletěl. Nakonec uletěli 67 kilometrů, ale bylo to o fous, přistáli už téměř bez plynu.


Lužánky - je to i vaš příběh?

LUŽÁNKY – JE TO I VÁŠ PŘÍBĚH?

Tato akce byla určena těm, kteří byli ochotní se podělit o svoje vzpomínky, příběhy nebo fotografie vztahující se k Lužánkám.
Do konce května 2014 se sešlo 20 příběhů. Část příběhů pak byla zveřejněna na Retro party a na výstavě z činnosti v galerijní tramvaji. Během října 2014 můžete všechny příběhy a fotografie shlédnout na výstavě v chodbě pracoviště Lidická.

Rozhodli jsme se v této akci pokračovat a sbírat příběhy vztahující se k středisku volného času Lužánky. Máte-li tedy kus života spojen s Lužánkami, máte-li na co vzpomenout a máte-li chuť se o svoji vzpomínku, příběh, či fotografii podělit, dejte nám o sobě vědět. Je vcelku jedno, zda je Váš příběh už vousatý anebo poměrně čerstvý. Doručit jej můžete poštou na adresu propagace SVČ Lužánky, Lidická 50, 658 12 Brno nebo e-mailem na propagace@luzanky.cz.


IMG_7437

VÝSTAVA LUŽÁNKY – JE TO I VÁŠ PŘÍBĚH?

V září jsme v chodbě pracoviště Lidická instalovali výstavu s příspěvky, které přišly v rámci akce “Lužánky – je to i váš příběh?”. Výstava byla doplněna o dvojice fotografií z historie i současnosti Lužánek, zobrazující stejná místa nebo činnosti. Vernisáž proběhla 8. 10. 2014.


Lužánky - je to i vaš příběh?

VELKÁ JEDENÁCTKA

Od listopadu 2013 jsme připravili jedenáct velkých akcí pro veřejnost, které nachystali jednotlivá pracoviště. Jednalo se o akce: Světýlka na Špilberku, Za bílým koněm, Vánoční domeček, Den země, Čarodějnice, Běhy brněnské mládeže, Mezi panely, Kouzelné Vinohrady, Rodinný den v Lužánkách, Festival mladého cirkusu Freš manéž.


Retro party

RETRO PÁRTY

Naši 65. sezónu jsme ukončili 24. června 2014 Retro párty pro pracovníky Lužánek, externisty a pozvané hosty. Akce se konala v Galerii Industra na Masné ulici. V programu nechyběla dětská párty pro naše nejmenší, komponovaný pořad Lužánky v proměnách času, retro tombola, vyhlášení akce “Žiju s Lužánkami”, ukázka z připravované výstavy “Lužánky – je to i váš příběh” a bohaté občerstvení.