Fotogalerie 2017

		        

10. 2. Karneval na Lince

10. 2. Karneval na Lince

Pracoviště Linka uspořádalo pro všechny prince, princezny, kosmonauty, víly, berušky, skřítky a jiné bytosti karnevalové řádění s tancováním, soutěžemi a hrami. Nechyběla ani tvořivá dílnička a oblíbený fotoateliér.

6 Fotek

11. 2. Papírové království

11. 2. Papírové království

Na pracovišti Lidická se uskutečnilo Papírové Království – výstava a soutěž papírových modelů. K vidění bylo více než 950 modelů, na které se přišlo podívat přes 480 návštěvníků. Akce se zúčastnili vystavovatelé z ČR, Slovenska, Polska a Litvy. Lužánky se mohou pochlubit krásnými výsledky: titul Papírový princ získal Jan Svozil, Klub papírových modelářů SVČ Lužánky získal 14 zlatých, 17 stříbrných a 17 bronzových medailí a navíc i první místo v soutěži klubů.

18 Fotek

11. 2. Karneval na Louce

11. 2. Karneval na Louce

Na pracovišti Louka vypluli námořníci, piráti, ale i jiné pohádkové bytosti vstříc dobrodružství. Piráti nám ukradli poklad a my se rozhodli, že jej získáme zpět. Nakrmili jsme hladového žraloka, pozdravili mořské koníky, vyvázli z chapadel chobotnice a nakonec výměnou za papouška Koko získali poklad zpět. Všichni, kdo přišli, si akci náramně užili.

12 Fotek

12. 2. Karneval víl a skřítků

12. 2. Karneval víl a skřítků

Pracoviště Lány uspořádalo pro děti z Klubíků a Macešek a pro jejich sourozence a kamarády karneval. Všechny víly, skřítci i jiné bytosti si dosytosti zatančily, zadováděly a zasoutěžily.

12 Fotek

2. 4. Jaro na Lesné

2. 4. Jaro na Lesné

První dubnovou neděli se na pracovišti Lesná procházelo zlatou bránou a odemykalo jaro. Na příchozí čekaly nejrůznější velikonoční dílny – pletení pomlázky, výroba bezové píšťalky, malování vajíček, jarní dekorace… Odvážní mohli skočit do jara z výšky nebo podle tradice přivítat jaro spálením Mařeny. Nechyběla ani živá kuřátka, králíčci a ovečky, staročeské hry s kuličkami, střelba z luku, kovářská dílna ani malování na obličej.

12 Fotek

13. 4. Velikonoční domeček

13. 4. Velikonoční domeček

Velikonoční domeček na pracovišti Lidická se letos otevřel ve čtvrtek 13. dubna a přišlo se sem podívat přes 450 dětí a dospělých. Mohli si projít 16 rukodělných dílen, potěšit se s kuřátky, králíčky a kozičkami, podívat se na včelí zastavení a králičí hop, vyzkoušet si bosonohou stezku nebo si dát kávičku v naší kavárně. Součástí Velikonočního domečku bylo i vynášení Moreny. Za doprovodu písničky, harmoniky a ťukátek jsme ji nesli parkem na terasu, kde jsme ji spálili a doufáme, že jsme tím přivolali hezké jarní dny. I když domeček praskal ve švech, pro každého se zde něco našlo.

12 Fotek

21. 4. Žabovřeské čarodějnice

21. 4. Žabovřeské čarodějnice

Pracoviště Lata ve spolupráci s ÚMČ Brno-Žabovřesky uspořádalo již třetí ročník akce inspirované tradicí pálení čarodějnic. Na rodiny s dětmi čekaly na náměstí Svornosti dílny, stanoviště a soutěže motivované příběhem čarodějnice Saxany. Nechybělo ani opékání špekáčků a pohádkové představení.

12 Fotek

27. 4. Čarodějnice na Lánech

27. 4. Čarodějnice na Lánech

Již tradiční akce pro děti a rodiče pořádaná pracovištěm Lány plná her, soutěží, tvoření a všelijakých dovádění s čarodějnou tématikou. Bez upálení čarodějnice, opékání špekáčků a písniček u ohně by to už ani nešlo :-).

6 Fotek