Fotogalerie 2017

		        

8. – 11. 6. Freš Manéž

8. – 11. 6. Freš Manéž

Na pracovišti Legato se opět konal první mezinárodní cirkusový festival v České Republice, jehož účastníky nejsou profesionální a špičkové soubory a artisté, ale především mladí cirkusáci a cirkusačky, kteří přičichli k cirkusovým disciplínám ve svém volném čase a beznadějně jim propadli. Součástí festivalu byl také doprovodný program pro veřejnost, ve kterém se, kromě účastníků, představilo i několik profesionálních souborů. Festival vyvrcholil závěrečným VARIETÉ FREŠ.

18 Fotek

28. 5. Den žonglování

28. 5. Den žonglování

Na pracovišti Legato v Kohoutovicích se konal již šestnáctý ročník svátku žonglérů, který připravuje cirkus LeGrando. Akce byla plná žonglovacích workshopů pro předem přihlášené. Následoval klasický žonglovací jam s open stagí a soutěžemi.

12 Fotek

20. 5. DAFFF

20. 5. DAFFF

V sobotu 20. května se na pracovišti Lidická konala prodejní výstava mladého designu Design Art Food Fashion Flowers. Mohli jste obdivovat originální šperky, módu a módní doplňky, keramiku a porcelán i květiny. Ochutnat jste mohli nejrůznější delikatesy, v provozu byla i naše kavárna L caffe s výbornou kávou. Vyzkoušet jste si mohli i výrobu kokedamy nebo se nechat ostříhat v kadeřnickém koutku. Součástí programu byly i taneční lekce latinských tanců. Celou akci hudebně podpořil svým neopakovatelným způsobem BASTLINSTRUMENTS.

18 Fotek

27. 4. Čarodějnice na Lánech

27. 4. Čarodějnice na Lánech

Již tradiční akce pro děti a rodiče pořádaná pracovištěm Lány plná her, soutěží, tvoření a všelijakých dovádění s čarodějnou tématikou. Bez upálení čarodějnice, opékání špekáčků a písniček u ohně by to už ani nešlo :-).

6 Fotek

21. 4. Žabovřeské čarodějnice

21. 4. Žabovřeské čarodějnice

Pracoviště Lata ve spolupráci s ÚMČ Brno-Žabovřesky uspořádalo již třetí ročník akce inspirované tradicí pálení čarodějnic. Na rodiny s dětmi čekaly na náměstí Svornosti dílny, stanoviště a soutěže motivované příběhem čarodějnice Saxany. Nechybělo ani opékání špekáčků a pohádkové představení.

12 Fotek

13. 4. Velikonoční domeček

13. 4. Velikonoční domeček

Velikonoční domeček na pracovišti Lidická se letos otevřel ve čtvrtek 13. dubna a přišlo se sem podívat přes 450 dětí a dospělých. Mohli si projít 16 rukodělných dílen, potěšit se s kuřátky, králíčky a kozičkami, podívat se na včelí zastavení a králičí hop, vyzkoušet si bosonohou stezku nebo si dát kávičku v naší kavárně. Součástí Velikonočního domečku bylo i vynášení Moreny. Za doprovodu písničky, harmoniky a ťukátek jsme ji nesli parkem na terasu, kde jsme ji spálili a doufáme, že jsme tím přivolali hezké jarní dny. I když domeček praskal ve švech, pro každého se zde něco našlo.

12 Fotek

2. 4. Jaro na Lesné

2. 4. Jaro na Lesné

První dubnovou neděli se na pracovišti Lesná procházelo zlatou bránou a odemykalo jaro. Na příchozí čekaly nejrůznější velikonoční dílny – pletení pomlázky, výroba bezové píšťalky, malování vajíček, jarní dekorace… Odvážní mohli skočit do jara z výšky nebo podle tradice přivítat jaro spálením Mařeny. Nechyběla ani živá kuřátka, králíčci a ovečky, staročeské hry s kuličkami, střelba z luku, kovářská dílna ani malování na obličej.

12 Fotek

12. 2. Karneval víl a skřítků

12. 2. Karneval víl a skřítků

Pracoviště Lány uspořádalo pro děti z Klubíků a Macešek a pro jejich sourozence a kamarády karneval. Všechny víly, skřítci i jiné bytosti si dosytosti zatančily, zadováděly a zasoutěžily.

12 Fotek

11. 2. Karneval na Louce

11. 2. Karneval na Louce

Na pracovišti Louka vypluli námořníci, piráti, ale i jiné pohádkové bytosti vstříc dobrodružství. Piráti nám ukradli poklad a my se rozhodli, že jej získáme zpět. Nakrmili jsme hladového žraloka, pozdravili mořské koníky, vyvázli z chapadel chobotnice a nakonec výměnou za papouška Koko získali poklad zpět. Všichni, kdo přišli, si akci náramně užili.

12 Fotek

11. 2. Papírové království

11. 2. Papírové království

Na pracovišti Lidická se uskutečnilo Papírové Království – výstava a soutěž papírových modelů. K vidění bylo více než 950 modelů, na které se přišlo podívat přes 480 návštěvníků. Akce se zúčastnili vystavovatelé z ČR, Slovenska, Polska a Litvy. Lužánky se mohou pochlubit krásnými výsledky: titul Papírový princ získal Jan Svozil, Klub papírových modelářů SVČ Lužánky získal 14 zlatých, 17 stříbrných a 17 bronzových medailí a navíc i první místo v soutěži klubů.

18 Fotek

10. 2. Karneval na Lince

10. 2. Karneval na Lince

Pracoviště Linka uspořádalo pro všechny prince, princezny, kosmonauty, víly, berušky, skřítky a jiné bytosti karnevalové řádění s tancováním, soutěžemi a hrami. Nechyběla ani tvořivá dílnička a oblíbený fotoateliér.

6 Fotek