Vernisáž projektu JEDNO SVĚTLO

Výstava fotografií Jindřicha Štreita a keramických kachlů mentálně handicapovaných autorů


16. září 2016  •  18.00–20.00
Budova Kanceláře veřejného ochránce práv, Údolní 39, Brno
Projekt JEDNO SVĚTLO je společná prezentace fotografa Jindřicha ŠTREITA a jeho velkoformátových fotografií s tématikou mentálně postižených osob, a keramických kachlů, vytvořených lidmi s mentálním postižením. Svým obsahem jde o projekt ojedinělý a netypický. Projekt vznikal v Lužánkách - středisku volného času v Brně. Patronem projektu je herec Jan Budař. Záštitu nad projektem převzal starosta městské části Brno-střed pan Martin Landa.

JEDNO SVĚTLO jsme prezentovali na různých místech České republiky - v Brně, Praze /v kostele Nejsvětějšího Salvátora, kde výstavu uvedl Mons. Tomáš Halík, v Emauzích/, v Benešově, Lomnici n. P., Olomouci, Mikulově. V každém místě prezentace projektu /vysoká škola, muzeum, kostel, konvent/ došlo k přirozenému prolomení bariér mezi "zdravými" a mentálně handicapovanými lidmi. A o to realizátorům i účastníkům projektu právě jde.

První prezentace projektu JEDNO SVĚTLO probíhala v Galerii Lužánky ve Středisku volného času v Brně od 31. října do 23. listopadu 2011.

Výstava v budově Kanceláře veřejného ochránce práv potrvá od 6.9. do 29.9.2016.

http://jednosvetlo.webnode.cz/
video z vernisáže v Praze s Mons. Tomášem Halíkem:
https://www.youtube.com/watch?v=jTZW29JGwWc

Cena: zdarma

Pořádající pracoviště:
pracoviště Lidická

Kontakt:
Ilona Kulíková, tel. 549 524 120,

 
Share Button
tisk